Jak kształtują się ceny mieszkań w Tarnowskich Górach?

Śląsk to region zlokalizowany w południowej części kraju, którego z pewnością charakteryzuje dynamiczny rynek nieruchomości. Ceny mieszkań różnią się w zależności od obszaru, na jakim się znajdują. W skład aglomeracji śląskiej wchodzi kilkanaście miast zlokalizowanych w swoim bliskim sąsiedztwie Jednym z nich są Tarnowskie Góry. Jak obecnie kształtują się tam ceny mieszkań, jakie lokalizacje są na topie, a które nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem?  O tym poniżej.

Średnia cena mieszkania za metr kwadratowy na rynku wtórnym w Tarnowskich Górach wynosi 4600.00zł. Od początku roku 2023 wzrosła o 1,83 %, co daje 91 zł. W lipcu tego roku o 2,13 % wzrosła również ilość ofert sprzedaży mieszkań względem poprzedniego miesiąca. Przeciętna wartość mieszkania w Tarnowskich Górach wynosi 349 700.00 zł. Ulice, które cieszą największą popularnością znajdują się w centrum miasta, a mianowicie :

– ulica Karola Miarki 4934 zł / m²

– ulica Opolska 5067 zł / m²

– ulica Powstańców Śląskich 5045 zł / m²

Kolejną lokalizacjami, które cieszą się równie dużym uznaniem ze strony kupujących jest osiedle Osada Jana, a także osiedle Przyjaźń, Ceny są tu zbliżone do tych w centrum i kształtują się następująco:

a) Osiedle Osada Jana:

• ulica Słoneczników 4870 zł / m² b) b) Osiedle Przyjaźń:
  • ulica Francuska 5131 zł /m²
  • ulica  Bałkańska 5064 zł /m²
  • ulica Włoska  5100 zł / m²

Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na osiedlu Lasowice z rynku wtórnego. Tu ceny wahają się w okolicy 4504 zł/ m². W przypadku rynku pierwotnego sytuacja wygląda tu zupełnie inaczej. Nowe mieszkania, oraz apartamenty przy ulicy Siwca w Lasowicach tworzą kompleks nowoczesnego osiedla, który przyciąga nowych mieszkańców. Średnia cena mieszkania na rynku pierwotnym to cena 6000.00zł /m²