Dlaczego warto mieszkać w Tarnowskich Górach?

Tarnowskie Góry to niezwykle urokliwe miasto w południowej- zachodniej części kraju. Za sprawą swojej historii i zabytkowej architektury wyróżnia się na tle pozostałych miast aglomeracji śląskiej.

Unesco

9 lipca 2017 r. w Krakowie zapadła decyzja i na liście Światowego Dziedzictwa Unesco znalazło się 28 zabytków  obiektów pogórniczych leżących głównie w Tarnowskich Górach,  w części Bytomia i gminie Zbrosławice. Zarówno pod względem historycznym jak i technicznym tworzą one jedną całość, związaną z wydobyciem rud srebra, ołowiu i cynku oraz systemami odwadniania podziemi i wykorzystaniem wody pogórniczej do celów spożywczych.

Miasto w liczbach

Tarnowskie Góry zajmują blisko 84 kilometry kwadratowe i składają się z 11 dzielnic. Liczba mieszkańców wynosi ok. 60 tys. osób. Obecnie powstaje 11,5 km dróg rowerowych, a także 6,2 km dróg dla rowerów i pieszych. Dobrą komunikację zapewniają drogi krajowe numer 11 i 78, bliskość autostrady A1 oraz portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach.

Duży potencjał

Deweloperzy chętnie  lokują swoje inwestycje  w Tarnowskich Górach. Głównie skupiają się na domach szeregowych, nie brakuje też jednak apartamentowców. Oprócz prywatnego segmentu deweloperskiego w niedalekiej przyszłości w jednej z dzielnic, w Lasowicach powstaną również budynki mieszkalne. Jeden budynek czterokondygnacyjny, a także dwa budynki sześciokondygnacyjne z garażami podziemnymi.  Warto dodać, że miasto posiada największy węzeł kolejowy w Polsce. Dzięki niemu i różnego rodzaju sieciom komunikacyjnym lokowanie swoich inwestycji właśnie na tym terenie ma szerokie uzasadnienie ekonomiczne. Gmina Tarnowskie Góry posiada również tereny inwestycyjne, które można nabyć w drodze przetargu. Działki znajdują się na obszarze takich dzielnic jak Bobrowniki, Lasowice, Opatowice, Sowice, oraz w obszarze Obwodnicy DK11.

Miejsce do życia

Przyjezdni, którzy chcą spędzić w Tarnowskich Górach więcej czasu mogą korzystać z szerokiej bazy mieszkaniowej,  zaplecza edukacyjnego, oraz  medycznego.  W mieście nie brakuje również miejsc do aktywnego wypoczynku i relaksu, takich jak  park miejski, ściana wspinaczkowa, czy park wodny z pewnością zapewnią dużo atrakcji.