Baza wiedzy o nieruchomościach – MIASTORAMA Biuro Nieruchomości

Broker kredytowy, dlaczego taki przydatny ?

20 maja 2021 Porady

Rozpoczynasz poszukiwania swojego wymarzonego domu lub mieszkania? Chcesz skorzystać z finansowania proponowanego przez banki, ale nie wiesz od czego zacząć ? Rozejrzyj się za odpowiednim brokerem kredytowym. Zobowiązania, jakie na Ciebie czekają podczas całego okresu kredytowania warto porównać w kilku placówkach. Doświadczony doradca pomoże dokonać wyboru jak najlepszych warunków związanych z kredytem, jednocześnie dbając o zapewnienie bezpieczeństwa swojemu klientowi na długie lata.

Przyjrzyjmy się wobec tego etapom sprawdzania zdolności u kredytobiorców.

Na samym początku weryfikowana jest wysokość dochodu, regularność wpływów, rodzaj i czas trwania umowy o pracę. Istotną kwestią jest również wykonywany zawód. Należy pamiętać, że wpływy, takie jak świadczenia socjalne, zasiłki czy 500 plus nie są brane pod uwagę. Następnie pod lupę trafiają nasze koszty utrzymania i wszystkie zobowiązania finansowe jakie posiadamy wobec banków ( kredyty, raty, karty kredytowe).

Podczas sprawdzania naszej zdolności zostanie przeprowadzona tak zwana analiza jakościowa. Na tym etapie banki uzyskują następujące informacje na temat przyszłego kredytobiorcy:

  • wiek,
  • stan cywilny,
  • liczba osób na utrzymaniu,
  • status mieszkaniowy i majątkowy,
  • wykształcenie,

To pozwoliło dotrzeć do miejsca, w którym banki z wiedzą, którą posiadają zwracają się do Biura Informacji Kredytowej BIK w celu otrzymania raportu. Taki dokument pozwoli potwierdzić nasze zobowiązania finansowe, ale nie tylko. Pokaże również, czy płatności dokonywano zgodnie z terminem. Wszystkie opóźnienia bardzo niekorzystnie wpływają na zdolność, powodując tym samym jej znaczne obniżenie.

Wybór odpowiedniego banku, kompletowanie całej dokumentacji. To wszystko sprawia, że cały proces kredytowania wiąże z dużym stresem. Dlatego tak ważne jest, aby podczas podejmowania decyzji, jaką jest kredyt hipoteczny, towarzyszył nam doradca. Specjalista w tej dziedzinie nie tylko odciąży nas od załatwiania wszelkich formalności, ale pomoże ocenić i wybrać jedną z wielu ofert, co pozwoli nam spać spokojnie.

Może Cię również zainteresować

Nie ma komentarzy

    Odpowiedz