Baza wiedzy o nieruchomościach – MIASTORAMA Biuro Nieruchomości

Kolor roku 2020 wybrany.

13 grudnia 2019 Aktualności

 

Firma Pantone wybrała kolor, który będzie wyznaczał trendy w najbliższych miesiącach. W 2020 r tym kolorem będzie Classic Blue.

Ponadczasowy i elegancki, który jednocześnie działa na nas wyciszająco i uspokajająco. Kolor roku 2020 został właśnie ogłoszony przez firmę Pantone, która od wielu lat promuje w ten sposób swoje kolorystyczne wzorniki. W poprzednich latach wybranymi kolorami były Living Colar, a wcześniej Ultra Violet.

Sukces firmy

Jest to przemyślana kampania marketingowa, która pozwoliła Pantone zmienić się z firmy poligraficznej do rozpoznawalnej na całym świecie marki. Ten prosty przekaz wizualny w rzeczywistości wyznacza trendy w branży wnętrzarskiej i wykończeniowej. Ściany i meble w takim kolorze będą dominowały w sklepach w przyszłym roku. Sukces tej strategii spowodował, że swoje kolory roku ogłaszają również inne firmy, jednak to kolor Pantone jest najbardziej wyczekiwanym.

„PANTONE 19-4052 Classic Blue” jest odcieniem ponadczasowym odzwierciedlającym niebo o zmroku. Działa uspokajająco i relaksująco. Classic Blue również ułatwia koncentrację, sprawdzi się więc nie tylko w domu, ale również w pomieszczeniach biurowych. Jest szczególnie polecany do takich miejsc, gdzie na co dzień stykamy się z hałasem, natłokiem informacji i bodźców.

Dlaczego własnie Classic Blue ?

Latrice Eisman Executive Director w Pantone Color Institute wyjaśnia również, iż kolor ten przypomina wieczorne niebo, co zachęca do otwarcia się na przepływ komunikacji i poszerzania horyzontów. Classic Blue daje ponadto poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Eksperci Pantone Color wybierając kolor roku szukają inspiracji nie tylko w przyrodzie. W tym celu przyglądają się również modzie, miejskim ulicom, galeriom sztuki, kinu, popularnym kierunkom podróży, czy nowościom w designie.

Jeśli więc szukacie inspiracji do wykończenia lub odświeżenia swojego wnętrza, kolor Classic Blue może przypaść wam do gustu.

Może Cię również zainteresować

Nie ma komentarzy

    Odpowiedz