Home staging, czyli jak ułatwić sprzedaż nieruchomości

Jeszcze kilka lat temu w Polsce do hasła home staging podchodzono z dużym dystansem. Dziś agencje nieruchomości wiedzą, że pomoc w tym zakresie może zwiększyć atrakcyjność sprzedawanej nieruchomości, a co za tym idzie pomoże uzyskać wyższą cenę. Dzięki tej usłudze zaoszczędzimy sporo czasu i pieniędzy.

W home stagingu kluczem do sukcesu jest aranżacja przestrzeni i zaprezentowanie nieruchomości w taki sposób, aby klient mógł z łatwością wyobrazić w niej siebie. Jeśli home staging jest zastosowany na dużą skalę, na przykład z malowaniem wnętrza, czy zakupem nowych mebli klient kupujący ma przekonanie, że dane mieszkanie jest ukończone. Dzięki czemu nie będzie musiał inwestować dodatkowych środków finansowych.

Najprostsze triki, jakie stosują profesjonaliści

Home stagerzy stosują kilka prostych zasad przy swojej pracy. Przede wszystkim wnętrze musi być czyste i schludne. Pozbywają się wszystkich niepotrzebnych mebli, czy dodatków. Tam, gdzie jest to konieczne ściany wraz z sufitami są malowane. Dzięki czemu uzyskujemy efekt świeżości. Styl zazwyczaj jest minimalistyczny z neutralnymi barwami. Wszystko musi ze sobą współgrać. Natomiast małe powierzchnie są aranżowane w tak sposób, aby sprawiały wrażenie bardziej przestronnych i funkcjonalnych. Tylko takie rozwiązania pozwolą dotrzeć do jak największej liczby osób. Na tym skupia się praca home stagera, dotrzeć do szerokiej grupy docelowej, a nie trafić konkretnie w jeden gust

Pokazać, to co najlepsze

Profesjonaliści będą starali się wyeksponować w nieruchomości to co w niej najlepsze. W jednym przypadku będzie to ciekawa stolarka okienna, czy drzwiowa w zabytkowej kamienicy.  Natomiast w bloku funkcjonalny układ pomieszczeń. Każda nieruchomość może być z powodzeniem przygotowana do sprzedaży. Trzeba odpowiednio dobrać zabiegi, które zastosujemy przy upiększaniu nieruchomości, oraz dokładnie przeanalizować budżet, którym w tym celu dyponujemy.

Pomyśleć o wszystkim

Zastosowanie usługi home stagingu na rynku wtórnym staję się coraz bardziej popularne. Przy niewielkim nakładzie finansowym  można zupełnie odmienić wnętrza nieruchomości. Co jednak home stager może zaproponować właścicielom nieruchomości w stanie  deweloperskim? Tu z pomocą przychodzą wizualizacje 3D. Nie każdy z potencjalnych klientów oglądając nieruchomość będzie potrafił wyobrazić sobie zaaranżowane wnętrza po ukończonym pracach. Dzięki zastosowaniu tej usługi, klient może w sposób wirtualny spacerować i podziwiać wnętrza swojej nowej nieruchomości .

Pomoc zawodowego home stagera pomoże nam w krótkim czasie odmienić każde wnętrze, nawet to, które wydaję się na pierwszy rzut oka ponure i mało przyjazne dla oka.