Ekipa remontowa – jak wybrać odpowiednią?

Dobra ekipa remontowa, a w szczególności jej znalezienie to ciężki temat . Sam zakup mieszkania lub domu jest z reguły spełnieniem wieloletnich marzeń i jednym ze szczęśliwszych okresów w życiu. Czar ten jednak często pryska z chwilą, gdy przyjdzie nam szukać ekipy, która tę nieruchomość wyremontuje. Jeśli źle się do tego zabierzemy, to zamiast przyjemności z urządzania, czeka nas mnóstwo nerwów i stresu.

Ponoć największym szczęściarzem jest ten, któremu udało się znaleźć ekipę budowlaną, która dokończyła prace na czas, bez żadnych niedoróbek, kradzieży materiałów i popijania piwa od rana. Niestety  takie legendy krążą o tym zawodzie. Ktoś kiedyś nawet zrobił o tym program telewizyjny. Oczywiście czasy, gdy budowlańcy pozwalali sobie na taką swobodę dawno już minęły. Dziś bowiem ekipa remontowa musi  wykazać się profesjonalizmem i zaangażowaniem, aby utrzymać się na konkurencyjnym rynku. Fajnie byłoby skorzystać z usług firmy „z polecenia”, czyli takiej, której ktoś usługi już kiedyś testował i był z nich zadowolony. Jednak często się zdarza, że taka ekipa remontowa wolne terminy ma dopiero w przyszłym roku. Jak więc wybrać ekipę samodzielnie, aby nie przypłacić tego załamaniem nerwowym?

Porządna ekipa remontowa- na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przede wszystkim musimy uzbroić się w cierpliwość. Będzie nam ona potrzebna, aby zweryfikować solidność danej firmy, poszukać o niej opinii, popytać osoby, które korzystały z jej usług, co sądzą o efektach. Jeśli uda nam się znaleźć kogoś wartego uwagi, prawdopodobne jest, że trzeba będzie poczekać na „wolny termin”. Czasem warto odłożyć remont i poczekać aż dana ekipa remontowa będzie wolna. W efekcie prace mogą potrwać krócej, niż w przypadku nierzetelnej firmy, która nie spieszy się z realizacją umowy.

Kolejną kwestią jest cena. Gdy usłyszycie stawkę „mniej więcej”, gdy ekipa remontowa będzie miała problem z ustaleniem ceny na początku, lub będzie was zapewniać, że „jakoś dogadamy się”, od razu podziękujcie za współpracę. Profesjonaliści są w stanie ustalić cenę, jeśli podamy im nasze oczekiwania. Jej wysokość zależeć będzie również od kwestii zakupu materiałów budowlanych. Wszystko to trzeba bezwzględnie opisać w umowie.

Ostatnim, najważniejszym elementem jest właśnie umowa. Należy ją zawrzeć na piśmie, wskazując zakres prac, termin ich wykonania, cenę oraz kwestię zakupu materiałów budowlanych. Pamiętajcie, że umowa taka nie może wykluczać odpowiedzialności firmy za błędy, czy niewykonanie prac zgodnie z umową. Jeśli natkniecie się na taki zapis, powinno to od razu wzbudzić waszą czujność. W internecie dostępne są wzory umów, które można przeanalizować i dowiedzieć się, co powinno się w niej znaleźć, a jakie zapisy są niedozwolone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *