Baza wiedzy o nieruchomościach – MIASTORAMA Biuro Nieruchomości

5 kroków do nowej łazienki – jak szybko i tanio odświeżyć to pomieszczenie

5 lutego 2020 Porady

 

 

Znudził wam się wystrój łazienki?

A może widać już na niej mało estetyczne ślady użytkowania? Podpowiadamy jak niewielkim kosztem i małym nakładem pracy można ją odświeżyć, nie wydając przy tym dużej kwoty.

Odmień ściany

Jest to najprostszy sposób, który może zmienić pomieszczenie nie do poznania. Na rynku dostępnych jest wiele farb w nowoczesnych kolorach, które należy dobrać do pozostałego wyposażenia łazienki. Barwy jasne, pastelowe optycznie powiększą wnętrze, kolory ciemne stosuje się raczej na większym metrażu. Jeśli chcemy postawić na wyrazistą barwę, aby nie przytłoczyła całości, możemy ją umieścić na jeden ze ścian. Innym rozwiązaniem są różnego rodzaju fototapety, które nadadzą wnętrzu zupełnie innych charakter. Wybierać możemy wśród różnych motywów – krajobrazów, natury, panoram miast, w połysku lub macie. Fototapety dostępne są również w różnych wymiarach.

Pomaluj… kafle

Tak, to nie pomyłka, kafle również nadają się do pomalowania. Możemy dzięki temu uzyskać zupełnie nowy kolor, ale i zamalować wzory, które jeszcze kilka lat temu nam się podobały. Nie ma potrzeby przeprowadzać kosztownego remontu i przechodzić przez związane z tym niedogodności (zrywanie kafli, kurz).

Nowa podłoga w kilka godzin

Zrywanie podłogi, wyrównywanie, kładzenie nowej… można tego uniknąć kupując płytki winylowe. Jest to materiał odporny na wilgoć, plamy i ścieranie. Co najlepsze – kładzie się je na już leżące płytki, nie ma wiec potrzeby specjalnego przygotowywania podłoża. W porównaniu do ceramicznych, płytki winylowe są ciepłe w dotyku.

Stare/nowe meble

Wymiana mebli jest kosztowana, jednak ich wygląd można również szybko odświeżyć. Opcji jest kilka – malowanie frontów, wymiana blatów, czy rączek. Być może mamy miejsce, aby wstawić do łazienki coś nowego, np. taboret, czy stolik w tylu retro, który może służyć za toaletkę? Takie elementy wyposażenia możemy znaleźć na pchlich targach, albo internetowych portalach.

Modne dodatki

I na końcu wisienka na torcie, czyli modne dodatki, które można kupić w sklepach meblarskich, w internecie, w nawet w sieciówkach, które kojarzą się raczej ze sprzedażą ubrań, jednak posiadają swoje linie wnętrzarskie. Obecnie jeszcze trwają przeceny, piękne i modne elementy wykończenia można więc upolować w naprawdę atrakcyjnych cenach. Jednak nie dajmy się ponieść zakupowemu szałowi i pamiętajmy o umiarze. Czasem mniej, znaczy więcej.

Może Cię również zainteresować

Nie ma komentarzy

    Odpowiedz