Baza wiedzy o nieruchomościach – MIASTORAMA Biuro Nieruchomości

Umowa przedwstępna

30 kwietnia 2020 Porady

Umowa przedwstępna jest  kluczowym elementem w całym procesie sprzedaży mieszkania. Tworzy się ją wówczas, gdy nie może dojść do transakcji od razu z różnych przyczyn. To w niej zawarte zostają najważniejsze ustalenia, które muszą zostać spełnione w dalszej w umowie sprzedaży. Dlatego tak ważne jest, aby umowa przedwstępna była prawidłowo skonstruowana.

Zadatek, bardzo ważne…

Podczas podpisywania umowy kupujący wpłaca zadatek, który ma na celu zabezpieczenie obu stron. W przypadku odstąpienia kupujący musi mieć na uwadze utratę wpłaconych środków. Gdyby jednak osobą, która postanowi zrezygnować będzie sprzedający, musi on wypłacić kupującemu podwójną wartość. Jednak gdy bez trudu dojdzie do finalizacji transakcji, wpłacony zadatek zostaje wliczony na poczet nowej nieruchomości.

Wsparcie pośrednika

Umowa przedwstępna nie musi powstawać w kancelarii pod okiem notariusza. Warto jednak, jeśli istnieje taka możliwość zweryfikować jej treść z prawnikiem lub doświadczonym agentem nieruchomości, który zadba o to aby wszystkie omówione warunki zostały w niej zawarte i nic nie umknęło naszej uwadze. Osoby, które decydują się na samodzielne działanie w tej materii niestety narażają się na szereg  niecodziennych  uwarunkowań, które zostają pominięte i tym samym mniej korzystne dla nich samych.

Dlaczego warto z biurem nieruchomości ?

W wyniku nieprawidłowych zapisów umowy przedwstępnej możemy doświadczyć sytuacji, które będą kosztowały nas sporo nerwów, a być może i pieniędzy.  Jedną z nich może być opóźnienie zapłaty, w momencie kiedy  już przeprowadzenie aktu notarialnego się odbyło i własność została przeniesiona na nowego nabywcę. Aby uniknąć podobnych zdarzeń,  warto powierzyć tworzenie umowy przedwstępnej pośrednikowi, który wie, co powinna zawierać. To sprawi, że będziemy czuć się bezpiecznie.

 

Może Cię również zainteresować

Nie ma komentarzy

    Odpowiedz