Trendy wnętrzarskie na rok 2023

Każdego roku branżowe magazyny, poradniki wraz ze swoimi specjalistami, którzy doskonale znają tematykę wystroju wnętrz ogłaszają trendy na nadchodzący sezon. Jaki styl i kolorystyka będzie dominować w 2023?

Naturalne materiały

W tym roku myślą przewodnią będzie świadome podejście do ekologii, oraz wykorzystanie bogactw otaczającego nas świata. Szczególnie mile widziane będzie tworzenie mebli z materiałów wielokrotnego użytku, takich jak szkło czy drewno. Skupimy na również na tworzywach uzyskanych z recyklingu. Takie rozwiązania będą wdrażane już na etapach produkcji. Dominującym dodatkiem będą duże ilość roślin i kwiatów, które będzie charakteryzowała długa żywotność.

Krągły trend

W 2022 roku do łask wróciły łuki i obłości, a także miękkie kształty. W nadchodzącym sezonie również będą wiodły prym. Zauważymy to w kształcie mebli i w dodatkach. Podczas urządzania wnętrz możemy wrócić do lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, aby czerpać inspiracje, które będą zachwycać.

Styl japandi

Kolejnym trendem, który zagości w naszych domach będzie połączenie estetyki skandynawskiej i japońskiej. Zestawienie tych dwóch styli pozwoli zachować we wnętrzach minimalizm i prostotę, dzięki którym będziemy mogli wyciszyć nasz organizm. Styl japandi skupia na sobie przede wszystkim grę światłem, oraz surowe dodatki w pomieszczeniach.

Kolor według Pantone

Według Instytutu Pantone rok 2023 będzie należał do koloru Viva Magenta. To właśnie ta energetyzująca i pełna wyrazistości barwa skłania do pozytywnego nastawienia pomimo trudów otaczającego nas świata.

Wnętrza mieszkań i domów w nadchodzącym sezonie to przede wszystkim rozwiązania tworzone w sposób świadomy i zrównoważony, którym przyświeca myśl ekologiczna. Pośród nietuzinkowych rozwiązań proponowanych przez ekspertów z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *