Baza wiedzy o nieruchomościach – MIASTORAMA Biuro Nieruchomości

Przeprowadzka – jak szybko i sprawnie przenieść się do nowego domu?

9 lipca 2021 Porady
Kartony do przeprowadzki

Przeprowadzka nie należy do łatwych zadań. Dla niektórych jest to najgorsza część procesu zmiany mieszkania. Warto się do niej przygotować, pamiętać o kilku zasadach, a wszystko przebiegnie sprawniej i szybciej.

Zaplanuj

Przeprowadzka z dobrym planem to zawsze gwarancja sukcesu. Jeżeli ustalisz wcześniej co musisz zrobić, od czego zacząć i co przygotować, łatwiej będzie Ci przejść przez cały proces. Ustal czas w jakim musisz się spakować i rozpakować. Zorganizuj transport na określony dzień. Zdecyduj co i kiedy będziesz pakował. Zacznij od rzeczy najmniej potrzebnych. Dzięki temu rzeczy systematycznie będą znikały z przestrzeni.

Zorganizuj

Przygotuj niezbędne akcesoria –kartony, plastikowe pudła, worki próżniowe, taśmę, nożyczki, flamastry, folię bąbelkową, itp. Zastanów się nad tym jak oznaczyć kartony i paczki, żebyś później mógł z łatwością odnaleźć potrzebne rzeczy. Dobrym rozwiązaniem jest numerowanie i spisanie listy, co znajduje się w środku każdego pudła, a nawet zrobienie zdjęcia.

Zapakuj

Zacznij od zastanowienia się czy naprawdę wszystkie rzeczy są Ci potrzebne. Przejrzyj, uporządkuj i pozbądź się niepotrzebnych Ci rzeczy lub ubrań (jeśli będziesz miał odpowiednio dużo czasu możesz je sprzedać). Pakowanie zacznij od rzeczy, które są Ci najmniej potrzebne w życiu codziennym. Pamiątki, sezonowe ubrania, książki, itp. Stopniowo przechodź do rzeczy, które są najpotrzebniejsze na co dzień. Dzięki temu cały czas będziesz miał pod ręką to co niezbędne, a na nowym miejscu szybko będziesz mógł zacząć korzystać z tych rzeczy. Staraj się rozłożyć ciężar pakowanych rzeczy – nie pakuj wszystkich ciężkich książek do jednego kartonu, bo ciężko będzie go wynieść. Zadbaj o dobre zabezpieczenie cennych i kruchych przedmiotów. Wykorzystaj folię bąbelkową, ręczniki (lub ręczniki papierowe), gazety.

Zestaw startowy

Przygotuj sobie zestaw startowy na pierwszą noc / dzień / tydzień w nowym miejscu. Zbierz wszystko co jest Ci niezbędne i co lubisz mieć pod ręką – zaczynając od ubrań, ładowarki, ręcznika i szczoteczki, przez czajnik, kubek i talerz. Dzięki temu nie będziesz musiał od razu rozpakowywać całego kartonu, a uda Ci się napić kawy ?

Przygotuj się na problemy

Przeprowadzki nie są łatwe i często nie idą po naszej myśli. Przygotuj się na to, że coś może się potłuc, rozerwać lub zniszczyć. Że znoszenie lub wnoszenie kartonów może potrwać dłużej niż zakładałeś. Że zgubisz kilka rzeczy, które później odnajdą się w innym kartonie. Że będziesz musiał „żyć na kartonach” przez kilka dni zanim się całkowicie rozpakujesz. Nie zakładaj najgorszego, ale bądź przygotowany na trudne warunki przez parę dni.

Może Cię również zainteresować

Nie ma komentarzy

    Odpowiedz