Dom z prefabrykatów – nowoczesna technologia budowlana

Prawie 90 % nieruchomości, które powstają w Polsce są budowane w technologii murowanej. Istnieją jednak inne,  nowoczesne rozwiązania, po które coraz chętniej sięgamy.  Jednym z nich jest budowa domu z prefabrykatów. Na czym polega i jakie zalety mają nieruchomości wznoszone w tej technologii? O tym poniżej.

Budowa – jak to się odbywa?

Metoda prefabrykacji polega na połączeniu ze sobą elementów tworząc gotowy dom. Ściany, stropy i dach, powstają najpierw w fabryce, a następnie przewożone są na miejsce budowy. Każdy z elementów już na etapie produkcji przechodzi dokładną kontrolę, co pozwala wychwycić nawet najmniejsze błędy. Dzięki temu ostateczne wykonanie ścian i stropów obniża koszty wykończenia. Do każdego z takich gotowych elementów dołączona zostaje odpowiednia specyfikacja, która pozwala na solidne połączenie ich ze sobą. Dzięki użyciu gotowych materiałów prefabrykowany dom może powstać nawet w kilka dni. Ze względu na krótki czas realizacji i gotowe materiały sprzątanie miejsca budowy zostaje ograniczone do zupełnego minimum. W większości przypadków budowa dom z prefabrykatów nie obejmuje wykonania fundamentów. Mamy do wyboru wykonać je we własnym zakresie lub zlecić to konkretnej firmie. Po zakończeniu montażu rozpoczyna się etap wykończeniowy, oraz doprowadzenie do budynku instalacji.

Decydujący czynnik

Budowa domu z prefabrykatów to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Realizacja tego typu projektów odbywa się bez względu na panujące warunki atmosferyczne, a możliwość wprowadzenia do nowego domu może nastąpić już do kilku miesięcy. W przypadku tradycyjnej metody murowanej jest to niemożliwe.

Na co zwrócić uwagę ?

Dojazd do działki musi być na tyle dostosowany, aby umożliwić dojazd samochodom ciężarowym, które będą transportować elementy domu. Ponadto musimy znaleźć godną zaufania firmę, gdyż będzie ona czuwać na całym procesem budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *