Dlaczego pośrednicy powinni ze sobą współpracować?

Na każdym rynku, również na rynku nieruchomości, firmy świadczące dane usługi konkurują ze sobą w walce o klienta. Okazuje się jednak, że mogą odnieść wiele korzyści ze współpracy. Dlaczego warto rozważyć współpracę z innymi biurami nieruchomości?

Informacja jest kluczem do sukcesu każdej firmy. Jako biuro nieruchomości tworzymy swoją bazę klientów oraz ofert, jednak nie sposób dotrzeć do wszystkiego, co pojawia się na rynku. Największą zaletą współpracy z innym biurem nieruchomości jest znaczne rozszerzenie swojej bazy. Szukając mieszkania dla klienta mamy do wyboru nie tylko te nieruchomości, na których sprzedaż zawarliśmy umowy, ale i oferty znane wyłącznie innym pośrednikom, często zanim jeszcze pojawi się oficjalne ogłoszenie o sprzedaży. Sytuacja ta jest więc korzystna dla każdej ze stron. Klient ma do wyboru więcej ofert w przypadku kupna, lub jego ogłoszenie zobaczy więcej osób w przypadku sprzedaży. Agent natomiast zyskuje w ten sposób więcej zadowolonych klientów, ale także zrealizowanych transakcji, co oczywiście przekłada się na wyniki finansowe firmy.

Nie można również zapominać, że poza informacjami, współpracujące biura nieruchomości czerpią od siebie także wiedzę i doświadczenie. W interesie każdej z firm jest, aby ta druga dobrze prosperowała i zapewniała regularnie świeże oferty i nowych klientów. Jest to więc zdrowa konkurencja, można nawet powiedzieć, że utrzymana w sportowym duchu, która docelowo ma przynieść obopólne korzyści.

Klienci również postrzegają takie rozwiązanie jako atut biura, z którym chcą podpisać umowę. Mają bowiem świadomość, że dzięki temu znacznie skróci się czas realizacji transakcji, a oferta może być znacznie korzystniejsza. Ma to znaczenie przede wszystkim dla klientów, którzy podpisali z biurem umowę na wyłączność. Przy takiej umowie biura poświęcają więcej czasu i zasobów, na wypromowanie oferty, czy też znalezienie nieruchomości dla klienta. Więcej informacji o tym, jakie korzyści płyną z podpisywania umów na wyłączność znajdziecie w naszej bazie wiedzy ().

Z punktu widzenia pośredników współpraca jest również praktykowana, gdy zajmujemy się lokalizacją niezbyt dobrze nam znaną. Rozmowa z osobą działającą na danym terenie może okazać się niezwykle pomocna, a czasem wręcz konieczna dla doprowadzenia transakcji do końca.

Dobrze ułożona współpraca z innymi biurami prowadzi również do umocnienia własnej marki i zaufania nie tylko wśród klientów, ale także wśród innych pośredników. To przekłada się bezpośrednio na wyższą jakość obsługi klientów, którzy zadowoleni, albo do biura wrócą, albo polecą jego usługi znajomym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *